01.04.2020
Pavel Chmelík

Živá vysílání přímo ze zoo

Přestože je Zoo Liberec již třetí týden pro veřejnost uzavřena a návštěvnické stezky jsou liduprázdné, ve výbězích je stále živo. Dokládají to i krátká videa ze života chovaných zvířat, která liberecká zahrada pro své příznivce zveřejňuje každý den na sociálních sítích.

Nově chystá ale i další projekt pro komunikaci s veřejností – pravidelná živá vysílaní přímo ze zoo. Zájemci je budou moci sledovat každý pátek od 11.00 na Youtube kanále zoo.

První přímý přenos proběhne již tento pátek 3. dubna a hostem bude první úředník zoo a nehumánní lékař David Nejedlo. „Cílem těchto našich aktivit je připomenout se návštěvníkům, že jsme stále tady, těšíme se na ně a že nezahálíme ani v tomto komplikovaném čase. Zároveň chceme dát prostor veřejnosti zeptat se na vše, co je k dění v zoo zajímá. A začínáme dílem „Volejte řediteli," říká s nadsázkou Nejedlo. Své dotazy mohou zájemci zasílat předem na emailovou adresu marketing@zooliberec.cz nebo psát přímo do komentářů pod aktuálním živým vysíláním.

V dalších videích a streamech se diváci mohou těšit například na komentované prohlídky zoo se zkušenými průvodci či online přenos oblíbeného pořadu ZooObjektiv. Ten až do uzavírky areálu probíhal vždy každou druhou středu v měsíci a liberečtí zoologové v něm zábavně i vážně seznamovali účastníky s novinkami ze života zvířat i ze zákulisí zoo. „Když nemůžou návštěvníci k nám, pokusíme se prostřednictvím moderních technologií dostat my k nim. Protože jsou to právě oni, kdo nám pomáhá naplňovat naše poslání a chránit ohrožené druhy,“ dodává ředitel.

Provizorní televizní studio vznikne ve vstupní hale do zoo a pro zoologickou zahradu to bude vůbec poprvé, kdy podobný projekt realizuje. „S live streamem zatím nemáme žádné zkušenosti, a tak pevně doufám, že vše proběhne bez větších komplikací a případné nedokonalosti nám diváci odpustí. Na jejich zvídavé dotazy už se velice těším“, dodává Nejedlo.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.